Hikâyemiz

Greenvibes Ekolojik

Greenvibes Ekolojik 2020 yılının Aralık ayında kuruldu. Ancak hikâyesi biraz daha eskiye dayanıyor. Ceren ve Nil, kendi sosyal medya hesaplarında ekolojik yaşama dair içerikler üretirken COVID-19 pandemisi başladı. Pandeminin etkisi ile tüm etkinlikler çevrimiçi yapılmaya başlandı. Zaten birbirlerini takip edip karşılıklı ilham alan ikili arkadaşlıklarını zamanla birbirlerine kompost fotoğrafları atmak ve heyecanlandıkları çevrimiçi etkinlikleri birbirleriyle paylaşmak suretiyle pekiştirdiler.

2020 yılının başlarında eğitmen olarak katıldıkları bir etkinlikte peşpeşe atıksız yaşamın teorik ve pratik yönlerini anlatınca birbirlerini tamamlayan yönlerini görüp artık birlikte bir şeyler yapmaya karar verdiler ve birkaç ay içinde eğitim programları ve etkinliklerini planladıkları Greenvibes Ekolojik’i kurdular. 2021 yılı boyunca Atıksız Yaşamın Temelleri eğitimi yanı sıra farklı belgeselleri izledikleri Ecowatch etkinliklerini de yürüttüler.

Greenvibes Ekolojik sosyal medyanın yanı sıra diğer yeni medya mecralarında da içerik üretiyor. 2021 Ocak – 2022 Haziran arasında Aposto! Greenvibes Bülteni’ni çıkaran ekip bülten yayınlarına artık bağımsız şekilde devam ediyor. Bunun yanında Kasım 2021’den bu yana Podfresh desteği ile Greenvibes Podcast’i hazırlıyor ve ayda iki kere podcast yayınlanan tüm platformlarda dinleyicileri ile buluşuyor. Ayrıca Greenvibes Ekolojik ekibi eğitimlerine artık Ecoknow Sosyal Girişimi altında devam ediyorlar.

Greenvibes ekibi ürettiği içerikleri zenginleştirebilmek için ekibine yeni sesler katmayı da ihmal etmiyor. Ceren ve Nil’in birlikte başladığı yolculuğa dönem dönem stajyer arkadaşlar ekleniyor, stajyerlerimiz ekolojik ve dijital okuryazarlıklarını geliştirmenin yanı sıra, sosyal medya yönetimi, içerik üretimi gibi konularda da deneyim sahibi oluyor.

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun