Greenvibes Ekolojik

Greenvibes Ekolojik, ekolojik yarenler Nil Ormanlı Balpınar ve Ceren Özcan Tatar’ın meramılarını daha iyi anlatabilmek için kurduğu ekolojik bir oluşum.

Bize göre Greenvibes sadece ama sadece ekoloji ile ilgili konuların konuşulduğu paylaşım platformudur.

Öğrenme ve öğrendiklerini paylaşma alanıdır, buluşma noktasıdır.

Greenvibes dostu doğa olanlara meramını anlatacak:

Bizim meramımız sadece atıkları azaltmaya değil, doğa ve gezegen üzerindeki tüm etkimizi azaltmaya yönelik. Amacımız ise meramımızı, meramınız yapmak ve hep birlikte, çoğalarak, doğayı yeniden dostumuz kılmak.

Doğa deyince aklınıza sadece uçsuz bucaksız ormanlar,  coşkun denizler, ötesi bilinmeyen okyanuslar, çağlayan dereler gelmesin. Bir kaldırım taşının arasında can bulan papatya da, balkonunuza yuva yapan bir güvercin de, camlarınıza düşen yağmur damlaları da doğanın bir parçası; yazdığınız kalem ve defter, kahvenizi yudumladığınız kupa, hatta şu an bizi okuduğunuz ekran da öyle. Ve tabii ki biz de. İnsanlar da doğanın bir parçası, hatta ayrılmaz bir parçası. Bu yüzden zarar verdiğimiz sadece ormanlar, denizler, atmosfer değil, biz kendimize de zarar veriyoruz.

İşte bu bilinçle, sürdürülebilirliği, adil ve etik üretim tarzını, zehirsiz kişisel bakım ve temizliği, küçük ve yerel üreticileri desteklemeyi, mevsiminde ve organik meyve/sebze tüketmeyi, bitki temelli beslenmeyi, zulümsüz ve vegan ürünler kullanmayı ve sadeleşmeyi önemli buluyor, bu pratikleri günlük yaşantımıza adapte ediyoruz. Sizleri de yanımıza ve yolumuza davet ediyoruz.

Meramımızı Buğday Derneği kurucusu Victor Ananias’ın sözleriyle bitirelim:

Temiz bir sayfada
ben bugün başlıyorum.
Zorlamadan, yarışmadan, karşılaştırmadan…
Cezalandırmadan, takılmadan, dert etmeden…
Test ederek, niyet ederek, elimden geldiğince,
tek başıma ve birlikte.”

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun